KONST / Litografier / Färglitografi 13862033
nr 1386 2033
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 15/385, daterad -77. Motivet: 29x41, yttermått inklusive ram: 42x60 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:13:44
700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
22 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson